CIEPŁY PARAPET i NOWY STANDARD MONTAŻU.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z treścią bardzo ciekawej realcji z pierwszego w Polsce montażu tzw. ,,ciepłych parapetów" z udziałem naszej firmy. Cały artykuł znajdą Państwo w załaczniku.

,,Pierwszy w Polsce montaż ciepłego parapetu, który zamierzamy teraz dość szczegłowo przedstawić odbył się w budynku jednorodzinnym wznoszonym w technologii Ytong z dodatkowym ociepleniem zewnętrznym ze styroduru. W założeniu budynek ma osiągnąć parametry techniczne całkowitego rocznego zużycia energii na poziomie budynku energooszczędnego, zbliżając się do granicy zapotrzebowania na energię budynku pasywnego. W marcu bieżącego roku służby techniczne ALUPLASTA bardzo zainteresowały się treścią naszych artykułów dotyczących „ciepłego parapetu” i za naszym pośrednictwem doszło do pierwszego spotkania pomiędzy przedstawicielami firmy Tremco Illbruck i Aluplast w sprawie przystosowania „ciepłego parapetu” do montażu z oknami wykonywanymi w systemach ALUPLAST 4000, 6000 i 7000. Szybkim i bezpośrednim wdrożeniem pomysłu na budowie zainteresowana była także firma PLASTBUD z Kościana produkująca okna w systemach ALUPLAST i to ona złożyła inwestorowi ofertę wykonania okien z kształtowników systemu ALUPLAST 7000 wraz z montażem wykorzystującym „ciepły parapet”. Po uzgodnieniach z inwestorem oferta tej niewielkiej firmy poszła jeszcze dalej. Postanowiono wykonać pierwszy w Polsce montaż okien z wykorzystaniem „ciepłego parapetu” i na dodatek bez jednego grama pianki montażowej!!! Jak to możliwe? "

 

UWAGA - kliknięcie na poniższy odnośnik spowoduje jego otwarcie w oknie przeglądarki. W celu pobrania pliku na dysk prosimy o kliknięcie prawym przyciskiem myszy nad elementem do pobrania i wybranie opcji ,,Zapisz element docelowy jako..."

Pliki do pobrania: