Kolorystyka profili

Kolorowe projekty

Tak jak coraz bardziej kolorowy staje się świat wokół nas, tak też sukcesywnie zwiększa się popularność i udział w rynku okien kolorowych. Coraz bogatsza gama kolorystyczna okleinowanych profili oraz konkurencyjność cenowa stolarki plastikowej zdecydowały z pewnością o jej rosnącej od lat popularności i wyraźnej dominacji nad stolarką drewnianą.

W ostatnich latach wyraźnie zmienia się sposób myślenia o architekturze. Znajduje to przede wszystkim swój wyraz w poszukiwaniu zarówno w projekcie budynku, jak i w zastosowanych w nim produktach rozwiązań pozwalających nadać tym obiektom wyjątkowy i indywidualny charakter. W ślad za tym idzie coraz bogatsza oferta producentów różnego rodzaju materiałów budowlanych, którzy sukcesywnie poszerzają swoje oferty , tak by móc sprostać tym oczekiwaniom, a często również wręcz te nowe standardy, czy też mody tworzyć. Obok kształtu duży wpływ na oddziaływanie estetyczne okien i drzwi ma ich kolor. Jest on elementem fascynacji zarówno klientów kupujących okna, jak i architektów, którzy dzięki temu mogą nadać odpowiedni akcent projektowanym budynkom. Bezsprzecznie najlepsze projekty architektoniczne cechuje właśnie idealna harmonia formy i materiału. 

 

                                       AP 01 DĄB SPECJALNY

  

                                       AP 02 DĄB NATURALNY

  

                                       AP 05 MAHOŃ

  

                                       AP 06 CIEMNY DĄB

  

                                       AP 15 OREGON III

  

                                       AP 23 ZŁOTY DĄB

  

                                       AP 27 ORZECH 

  

  

                                       AP 30 CIEMNY ZIELONY

  

                                       AP 32 CIEMNY CZERWONY

  

                                       AP 33 PALISANDER

  

                                       AP 34 SZARY

  

                                       AP 39 BRĄZ CZEKOLADOWY

  

                                       AP 40 SZARY ANTRACYTOWY

  

                                       AP 41 STALOWY NIEBIESKI

  

                                       AP 43 ZIELONY

  

                                      AP 49 KREMOWY

 

                                                                                                                                                      

Nowa generacja kolorów – „Cool Colors“ und „Life-Like“

 

Obserwując zachodzące zmiany i chcąc dostarczyć producentom okien nowych argumentów w rozmowach z potencjalnymi klientami aluplast wprowadził do swojej oferty siedem nowych rodzajów folii dekoracyjnych do profili. Jest to nowa generacja folii z obniżoną o 20% absorpcją ciepła. Nie od dziś wiadomo, że profil oklejony folią dekoracyjną jest znacznie bardziej podatny na nagrzewanie. Szczególnie ciemne kolory zastosowanej folii prowadzą do ekstremalnych różnic temperatury na powierzchni i wewnątrz profilu. W technologii o nazwie „Cool Colours”, dzięki zastosowaniu nowatorskich - opatentowanych pigmentów, uzyskano drastyczne obniżenie absorbcji promieni w okolicy widma podczerwieni, które są w największym stopniu odpowiedzialne za nagrzewanie się materiału naświetlonego promieniami słonecznymi. Wspomnianą technologię w pierwszej kolejności zastosowano przy produkcji nowej grupy folii o nazwie „Life Like”. Folie profilowe „Life Like”, w kilku zasadniczych aspektach stanowią prawdziwy przełom w dziedzinie okleinowania profili okiennych foliami PVC. Przede wszystkim zmieniono strukturę budowy folii, uzyskując w ten sposób produkt wyjątkowo „elastyczny” w obróbce, umożliwiający dokładne wypełnienie nawet najbardziej ciasnych zagłębień. Jednocześnie całkowicie zlikwidowano tendencję do wtórnego kurczenia się folii (tzw. efektu pamięciowego), eliminując w ten sposób możliwość odklejania się folii na wąskich krawędziach i w ostrych kątach profilu. Lakier hydrofobowy w połączeniu z odpowiednio ukształtowanymi zagłębieniami w strukturze powierzchni powodują, że woda i naturalne zanieczyszczenia dużo łatwiej i niejako samoczynnie usuwane są z powierzchni profilu. Folie „Life Like” oferowane są w nowych dekorach, dobranych przez najlepszych mistrzów wzornictwa. Ich charakterystyczną cechą jest niezwykłe podobieństwo do naturalnego drewna, co w połączeniu ze stale rozszerzaną gamą kolorystyczną daje kreatywnym projektantom naprawdę szerokie pole do popisu. Matowy lakier oraz delikatna, aksamitna w dotyku niezwykle naturalna struktura powierzchni folii, powodują że profil po oklejeniu jest trudny do odróżnienia od profilu drewnianego. Interesującym rozwiązaniem, które może stanowić ciekawą alternatywę dla profili aluminiowych jest folia w kolorze szczotkowanego aluminium. W ich produkcji zastosowano mikroskopijne drobiny metali, dzięki czemu uzyskano niezwykle realistyczny wygląd aluminium.

 

                                       AP 28 walnuss terra

 

                                       AP 29 walnuss amaretto

 

                                       AP 52 brzoza

 

                                       AP 60 szary antracytowy

 

                                       AP 61 szary

 

                                       AP 62 szary bazaltowy

 

                                       AP 63 aluminium szczotkowane